fbpx

Hamulce

Naprawa hamulców, wymiana klocków hamulcowych, tarcz hamulcowych, płynu hamulcowego. Warsztat samochodów VW, Audi, Skoda, Seat w Szczecinie - serwis i naprawa aut.Układ hamulcowy zajmuje najważniejsze miejsce w hierarchii systemów od których zależy sprawność i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Naciskając na pedał hamulca wytwarzamy ciśnienie w
układzie hydraulicznym. W przypadku hamulców tarczowych ciśnienie to uruchamia tłoczek/tłoczki hamulcowe w zacisku, które mieszczą w sobie elementy cierne na metalowych podstawach – tzw. klocki hamulcowe. Te dociskane są do tarczy hamulcowej, powodując blokadę kół, czyli hamowanie. Uzupełnieniem układu hamulcowego są urządzenia wspomagające, aby kierowca nie musiał naciskać pedału bardzo mocno oraz korektor sił hamowania rozdzielający je prawidłowo między osie, system ABS zapobiegający blokowaniu hamulców, system ESP służący stabilizacji toru jazdy i inne systemy pokrewne.

Pamiętajmy:

Nie powinniśmy unikać wymiany zużytych części i stosunkowo częstych kontroli układu hamulcowego. Wymiany tarcz i okładzin nie dokonujemy w zależności od przebiegu, tylko biorąc pod uwagę faktyczne zużycie. To od sprawności układu hamulcowego zależne jest bezpieczeństwo jazdy samochodem.

Zakres naszych usług:

  • wymiana klocków hamulcowych wraz z czyszczeniem i konserwacją,
  • wymiana tarcz hamulcowych,
  • wymiana płynu hamulcowego i odpowietrzanie układu,
  • diagnostyka i naprawa hamulców bębnowych,
  • diagnostyka i naprawa hamulców tarczowych.

Posiadamy pełną gamę klocków hamulcowych oraz tarcz do samochodów marki Volkswagen, Audi, Skoda, Seat i innych.

VW, Skoda, Audi, Seat