fbpx

Serwis

Serwis samochodowy. Warsztat samochodów VW, Audi, Skoda, Seat w Szczecinie - serwis i naprawa aut.Serwis każdego samochodu jest przewidziany przez producenta już na etapie projektowania. Stosowanie się do tych zaleceń w dużej mierze pomoże eksploatować pojazd w sposób maksymalnie bezpieczny i bezawaryjny.

We współczesnych samochodach niedopilnowanie nawet z pozoru nieistotnych zaleceń skutkować może kosztownymi konsekwencjami. W większości aut informacja o konieczności wykonania takiego przeglądu wyświetlana jest na desce wskaźników, co pozwala użytkownikowi spokojnie podróżować i w odpowiednim momencie wykonać niezbędne czynności obsługowe.

Do prawidłowego wykonania serwisu niezbędne są profesjonalne urządzenia, jak chociażby tester diagnostyczny pozwalający prawidłowo zaprogramować sterownik silnika przed następnym okresem eksploatacji. Podczas serwisu bardzo ważne jest prawidłowe dobranie płynów, takich jak olej czy płyn hamulcowy zgodnie z zaleceniami producenta. Ważne jest również doświadczenie mechaników, którzy w razie konieczności skontrolują także inne punkty pojazdu, nieprzewidziane przez producenta.

W czasie przeglądu istotne jest odczytanie pamięci ze wszystkich sterowników, prawidłowa interpretacja błędów, wydruk raportów oraz poinstruowanie, na co zwracać szczególną uwagę w trakcie eksploatacji.

Zakres serwisu uzależniony jest od czasu, przebiegu oraz warunków, w jakich auto jest eksploatowane.

VW, Skoda, Audi, Seat